PRO XN

Ksantohumol jako wysoce aktywny związek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej. Od lat wzbudzał zainteresowanie i emocje. Zainteresowanie – ze względu na swoje właściwości, które udało się udowodnić: naturalny, silny antyoksydant, który nie tylko może ekstremalnie spowalniać procesy starzenia, ale również działać przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

image 01

Czym jest Ksantohumol?

 • Ksantohumol to wysoce aktywny flawonoid naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu.
 • Wykazuje ponad 4-krotnie wyższy potencjał antyoksydacyjny od witaminy C oraz jest 200 razy silniejszy od resweratrolu.
 • Korzyści z zastosowania Ksantohumolu opisywane są w literaturze naukowej od lat, jednak dopiero teraz udało się wykorzystać właściwości Ksantohumolu w formulacjach kosmetycznych.
image 02

ZABIEG PRO XN

Powstało ponad 500 publikacji naukowych, mówiących o tym, co Ksantohumol może dla naszych ciał zdziałać, ale nikomu nie udawało się go okiełznać. Badania polskich naukowców doprowadziły do powstania kompleksu, który zachowuje 100% skuteczność, można go zamknąć w opakowania i przekazać w ręce profesjonalistów, w Twoje ręce. Polscy naukowcy opracowali innowacyjną i jednocześnie przyjazną dla środowiska metodę syntezy Ksantohumolu. Zwiększyli jego stabilność poprzez zamknięcie w cyklodekstrynie, tworząc kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwy naskórka.
Czego możesz dokonać z Ksantohumolem?

Z kompleksem Ksantohumolu osiągniesz lepsze efekty na polach, na których walczysz. Z poziomu dostrzegania postępów w powstrzymywaniu procesów związanych ze starzeniem się skóry, takich jak: utrata elastyczności, suchość naskórka, nierównomierny koloryt przejdziesz na poziom fascynacji rezultatami. Ksantohumol jest związkiem o silnym działaniu przeciwzapalnym dlatego też skutecznie pielęgnuje skórę problematyczną z objawami trądziku pospolitego, różowatego, kontaktowym alergicznym zapaleniem skóry, łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.
Jego zastosowanie ma ogromne znaczenie dla regeneracji skóry po takich zabiegach jak np. mezoterapia mikroigłowa czy peeling chemiczny. Wywołany stan zapalny zwiększa miejscowe zapotrzebowanie na antyoksydanty, a użycie Ksantohumolu zapobiegnie peroksydacji lipidów, nie dopuszczając do dysfunkcji całej bariery lipidowej.

AKTYWNOŚĆ ANTYOKSYDACYJNA
Ksantohumol jest jednym z najsilniejszych dotąd poznanych antyoksydantów, który efektywnie chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Utrzymujący się stan zapalny wywołany przez uszkodzenia oksydacyjne jest przyczyną przyśpieszonego starzenia się skóry (inflammaging) oraz wielu stanów chorobowych. Ksantohumol zapobiega zmianom w białkach, takich jak utlenianie i modyfikacja aminokwasów, które mogą prowadzić do osłabienia włókien kolagenu budujących skórę. Eliminuje również peroksydację lipidów odpowiedzialnych za budowę płaszcza lipidowego, zmniejsza ich przepuszczalność, zwiększa stabilność i zapobiega zaburzeniom transportu przezbłonowego.

DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE
Ksantohumol charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i antyangiogenicznymi.
U podstaw tego działania leżą mechanizmy molekularne, obejmujące przede wszystkim hamowanie aktywności cyklooksygenazy (COX) i lipooksygenazy (LOX).

AKTYWNOŚĆ ANTYDROBNOUSTROJOWA
Ksantohumol hamuje wzrost bakterii Gram-dodatnich Staphylococcus aureus, Staphylococcus pyogenes oraz Staphylococcus epidermidis, powodujących zakażenia ropne skóry. Wykazuje także silne działanie bakteriobójcze względem dwóch innych, Gram-dodatnich patogenów skóry: Propionibacterium acnes oraz Kocura rhizophila. Wysoka aktywność hamująca rozwój bakterii przyczynia się do efektywnej pielęgnacji skóry problematycznej, ze zmianami o charakterze trądziku pospolitego oraz różowatego.

DZIAŁANIE PRZECIWSTARZENIOWE
Metaloproteinazy są zaangażowane w procesy starzenia zachodzące w skórze obejmujące zwiększony rozkład składników macierzy zewnątrzkomórkowej w szczególności kolagenu, elastyny i fibronektyny. Ksantohumol wykazuje wysoką aktywność hamującą działanie metaloproteinaz MMP-1 i MMP-8, spowalniając proces starzenia. Jednocześnie chroni skórę przed fotostarzeniem zmniejszając negatywne skutki działania promieniowania UV.

DZIAŁANIE ROZJAŚNIAJĄCE
Keratynocyty w odpowiedzi na stres oksydacyjny wywołany promieniowaniem UVA i UVB wytwarzają cytokiny GM-CSF, które wiążą się z określonym receptorem GMCSFR, a następnie aktywują sygnały transdukcji STAT_1, STAT-3 i STAT-5. Następuje stymulacji melanocytów i aktywnych białek tyrozynazy TRP1 i TRP2 prowadząca do powstawania przebarwień w skórze.
Ksantohumol hamując wydzielanie GM-CSF przyczynia się do rozjaśnia istniejących przebarwień, zahamowania powstawania nowych oraz zmniejszenia zaczerwienienia skóry.

 

POPRAWA MIKROKRĄŻENIA SKÓRNEGO
Ksantohumol stymuluje mikrokrążenie skóry co sprzyja usuwaniu toksyn oraz lepszemu odżywianiu i regeneracji tkanek. Skóra staje się lepiej ukrwiona, następuje widoczna poprawa jej wyglądu.

 

ZABIEG PRO XN XANTHOHUMOL RECOVERY TREATMENT (I stopień) :

 1. XANTOHUMOL COMPLEX AMPOULE
  Skład oparty o kompleks Ksantohumolu dodatkowo wzbogacony o substancje niezbędne do prawidłowych procesów odbudowy skóry: dysmutazę ponadtlenkową, 3-0 etylowy kwas askorbinowy, niacynamid, koenzym Q10.
 2. PHA SOLUTION
  Formuła preparatu oparta o glukonolakton i kwas azealinowy. Unikalne połączenie kwasów o działaniu przeciwzapalnym zapewnia delikatny resurfacing skierowany szczególnie do terapii skór wrażliwych i zaburzonych chorobowo.  Kwas azealinowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne i rozjaśniające, dzięki czemu łagodzi objawy trądziku pospolitego i różowatego oraz wyrównuje koloryt skóry. Terapia nie uwrażliwia skóry na słońce i może być stosowana w okresie wiosenno/letnim.
 3. STERILE BIOCELL FACIAL MASK
  Sterylna biocelulozowa maska wysokiej higroskopijności posiada bardzo dużą zdolność zatrzymywania wody, przez co pełni funkcję podobną do naskórka, zapewniając silne i trwałe uwodnienie. Maska perfekcyjnie przylega do skóry, tworząc idealną okluzję i jednocześnie zwiększa absorbcję substancji aktywnych z XANTHOHUMOL COMPLEX AMPOULE.

Efekty zabiegu:

 • przyspieszona regeneracja
 • złagodzenie podrażnień
 • wzrost nawilżenia
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • stytmulacja biosyntezy włókien kolagenu , elastyny
 • działanie przeciwzapalne
 • działanie antyoksydacyjne
 • działanie antybakteryjne
 • działanie rozjaśniające
 • łagodzenie objawów trądziku ( hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku)
 • efektywne przygotowanie przed zabiegami chemabrazji, mezoterapii mikroigłowej, mezoterapii igłowej.
 • poprawa struktury skóry, wygładzenie.

KLUCZOWE SKŁADNIKI AKTYWNE:

 • Kompleks ksantohumolu
 • Dysmutaza ponadtlenkowa
 • 3-0 etylowy kwas askorbinowy
 • Koenzym Q10
 • Niacynamid
 • Jony srebra
 • Glukonolakton 10%
 • Kwas Azealinowy 10%

 

ZABIEG PRO XN XANTHOHUMOL RECOVERY TREATMENT (II stopień):

 1. XANTOHUMOL COMPLEX AMPOULE
  Skład oparty o kompleks Ksantohumolu dodatkowo wzbogacony o substancje niezbędne do prawidłowych procesów odbudowy skóry: dysmutazę ponadtlenkową, 3-0 etylowy kwas askorbinowy, niacynamid, koenzym Q10.
 2. PHA SOLUTION
  Formuła preparatu oparta o glukonolakton i kwas azealinowy. Unikalne połączenie kwasów o działaniu przeciwzapalnym zapewnia delikatny resurfacing skierowany szczególnie do terapii skór wrażliwych i zaburzonych chorobowo. Kwas azealinowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne i rozjaśniające, dzięki czemu łagodzi objawy trądziku pospolitego i różowatego oraz wyrównuje koloryt skóry. Terapia nie uwrażliwia skóry na słońce i może być stosowana w okresie wiosenno/letnim.
 3. NOVEL PEEL
  Zabieg oparty o działanie retinoidu nowej generacji-ester kwasu retinowego. Nowatorski retinoid to składnik przeciwdziałający starzeniu skóry. Novel Peel łączy przeciwstarzeniowe i stymulujące działanie retinoidu z kwasem traneksamowym i azealinowym o silnych właściwościach rozjaśniających, przeciwzapalnych i nawilżających. Idealnie sprawdzi się u osób ze skórą suchą, szorstką, nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień , w przypadku skór dojrzałych z utraconą jędrnością, zmarszczkami ,ze zmianami o charakterze trądzika różowatego.
 4. STERILE BIOCELL FACIAL MASK
  Sterylna biocelulozowa maska wysokiej higroskopijności posiada bardzo dużą zdolność zatrzymywania wody, przez co pełni funkcję podobną do naskórka, zapewniając silne i trwałe uwodnienie. Maska perfekcyjnie przylega do skóry, tworząc idealną okluzję i jednocześnie zwiększa absorpcję substancji aktywnych z XANTHOHUMOL COMPLEX AMPOULE.

KLUCZOWE SKŁADNIKI AKTYWNE:

 • Kompleks ksantohumolu
 • Dysmutaza ponadtlenkowa
 • 3-0 etylowy kwas askorbinowy
 • Koenzym Q10
 • Niacynamid
 • Jony srebra
 • Glukonolakton 10%
 • Kwas Azealinowy 10%
 • Ester Kwasu All-Trans Retinowego 2,5%
 • Kwas Traneksamowy 0,5 %
 • Kwas Azealinowy 10%

 

Dodatkowe efekty w wyniku dołączenia do zabiegu I stopnia preparatu NOVEL PEEL:

 • wygładzenie zmarszczek, linii i bruzd
 • zwiększenie elastyczności, jędrności skóry
 • rozjaśnienie przebarwień na tle naczyniowym

 

Uzyskanie zadowalających rezultatów w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii o charakterze anty-age wymaga odpowiedniej pielęgnacji zarówno przed jak i po kuracji.

Produkty do pielęgnacji domowej są dostępne w sprzedaży w naszej klinice.
ATIOXIDANT THERAPY
RECOVERY CLEANSING OIL
PRIME MIST

- Kup Voucher