Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Masaż Kobido
Popraw swoje samopoczucie z masażem Kobido w Łodzi – Masaż Kobido Łódź w WySpa
Chcesz odprężyć się i zadbać o swoje ciało? Masaż Kobido to świetna propozycja dla osób spragnionych relaksu, szukających przyjemnych i bezpiecznych form odpoczynku. To jednak nie wszystko, bo prawidłowo wykonany i regularnie powtarzany zabieg – na początku 2 razy w tygodniu przez 6 tygodni, a potem stopniowo coraz rzadziej, 1 raz na 2 tygodnie, aż wreszcie 1 raz na miesiąc – przynosi pozytywne rezultaty także dla zdrowia i samopoczucia. Mięśnie są zrelaksowane, skóra dotleniona, a proces powstawania zmarszczek czy pojawiania się przykurczów spowolniony.
Przebieg masażu Kobido
Masaż Kobido to w wySpie prawdziwy rytuał. Dbamy o to, aby przebiegał w spokojnej, relaksującej atmosferze. Właśnie dlatego dzielimy go na kilka etapów: • relaksację • drenaż, • część liftingującą, • relaksację i wyciszenie. W trakcie trwania zabiegu opracowujemy skórę na twarzy szyi, karku oraz dekolcie. Robimy to po to, aby zminimalizować wszelkie napięcia w tych obszarach, które mogłyby ściągać twarz do dołu. Stosowane przez nas intensywne techniki liftingujące wykonujemy głównie na twarzy, a jeśli jest taka potrzeba lub klient wyrazi chęć, to także na szyi czy dekolcie.
Efekty biologiczne masażu Kobido
Zastanawiasz się nad tym, czy masaż Kobido jest dla Ciebie? Dlaczego warto wybrać się na zabieg, a potem regularnie go powtarzać? Zdecyduj się na tę formę terapii, jeśli chcesz:
- zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne,
- zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry,
- odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni,
- stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry,
- oczyścić skórę, usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki, dzięki czemu odzyskasz jej naturalny blask,
- zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy,
- stymulować produkcję składników skóry – kolagenu i elastyny,
- zapewnić skórze lepszą przyswajalność składników aktywnych.
To wszystko w praktyce oznacza, że będziesz wyglądać lepiej – młodziej, bardziej świeżo, energicznie. Widoczne będą takie efekty wizualne jak:
- redukcja zmarszczek,
- zmniejszenie opuchlizny twarzy i oczu,
- rozjaśnienie cieni pod oczami,
- redukcja opadającej powieki i zmniejszenie wiotkości skóry,
- promienna cera pełna blasku,
- złagodzenie spojrzenia.
Historia japońskich masaży, czyli skąd się wziął masaż Kobido
Historia japońskich masaży sięga około 1000 roku p.n.e. To już wtedy za sprawą buddyjskich mnichów zaczęła się rozwijać sztuka masażu, z której w VIII w. n.e. rozwinęła się japońska technika „Tui Na”. Dosłownie oznaczała ona pchanie, ściskanie podniesienie i dała podstawy dla masażu Shiatsu, który został spopularyzowany dopiero w XX w.
Techniki masażu rozwijały się na przestrzeni wieków i występowały pod wieloma postaciami. Np. w XIV w. japoński lekarz Akashi Kan Ichi zinterpretował „Tui Na”, aplikując swoim pacjentom zarówno ucisk, jak i pocieranie skóry. Tzw. Anma to znana do dzisiaj technika terapeutyczna, która inspirowała do rozwoju technik masażu nie tylko jako łagodzących ból, ale też poprawiających wygląd i zatrzymujących procesy starzenia. Podobno w 1472 r. w okolicach Fidżi odbył się nawet konkurs masażu, podczas którego dwóch ówczesnych mistrzów rywalizowało ze sobą w kategorii masażu twarzy. Z tego wyłonił się system Kobido, który dzisiaj jest specjalistyczna techniką zarezerwowaną do wykwalifikowanych masażystów z uprawnieniami – tylko tacy pracują w wySpie.